тел.: (044) 377 77 46
(050) 382 12 02
(067) 325 37 87
в. Саксаганського, б. 52А, м. Київ

Свіжа новина

Таїланд продовжив скасування візового збору для українців

Уряд країни вирішив продовжити скасування візового збору для людей, які прилітають до Королівства Таїланд на термін не більше 15 днів. Скасування візового збору призвела до збільшення туристичного потоку.

Свіжа стаття

Фітнес тур - гарний початок року

Зізнайтеся, що ви теж давали собі обіцянку під бій курантів на кшталт «у новому році я обов\\\'язково візьмуся за своє здоров\\\'я/ прочитаю книгу, на яку бракує часу/ буду приділяти більше уваги своїм рідним/ познайомлюсь із цікавими людьми, тощо» (потрібне підкреслити). Ми вже не одноразово перевіряли, що всі перераховані обіцянки найкраще реалізуються під час подорож!

Свіжа історія

Греція. Дельфи і Орфей

Велика Грецька Подорож - це дводенна екскурсія в знаменитий гірський монастир Метеори. А по дорозі туди ми оглянули древнє місто Дельфи. Вірніше, те, що від нього залишилося з 6 століття до н.д.
автобусні тури 2016

Греція (мис Суніон і озеро Вульягмени)

05 січня 2019 р.

Враження від Парфенона у нас були сліпучими в прямому сенсі цього слова: спекотне грецьке сонце дійсно сліпило! І після такого сходження сил на огляд підніжжя Акрополя вже не було. Власне, їх не було ні на що, але... екскурсія на мис Суніон, найпівденнішу точку материкової Греції, була вже оплачена. І виявилася в підсумку «вишенькою на торті» у спогадах про цей день.

По-перше, в напівпорожньому автобусі ми сиділи попереду, розглядаючи Афіни через величезне лобове скло. Проїжджаючи найкрасивішими і успішними кварталами міста, слухали пояснення Дори. Її наголоси на найнесподіваніших складах стали вже звичними, а енциклопедичні знання викликали повагу і навіть передавалися «повітряно-крапельним шляхом» smiley! Вся група вже відрізняла доричні колони від іонічних, і за характерними ознаками розпізнавала архітектурні древності 6 століття до н.е.

Мис знаходився всього в 60-ти км від Афін, але навколо - вже Греція, «незачесана» цивілізацією: небо, сонце, гори і море. Вірніше, Саронічна затока Егейського моря, що отримала назву нібито від царя Егея, що скинувся у неї, так банально вирішивши свої проблеми.

Проїжджаючи мальовничими селами, в одному з них ми пообідали в рибальській таверні: найсвіжішу дораду запили смачним дешевим (і від цього ще більш смачним!) вином. Після релаксу тіла вирушили за релаксом душі на священний мис Суніон із храмом Посейдона з білого мармуру.

Можливо, цей храм зведений не тільки в один час з Парфеноном (5 століття до н.е.), а й одним зодчим: ті ж доричні колони, криті мармурові колонади (пропилеї) і величезна статуя Бога всередині. Їм подібний і храм Афіни на о.Егіна. А всі разом вони складають єдину композицію: якщо подумки з'єднати храми, вийде рівносторонній трикутник зі стороною, що дорівнює 45 км. Факт встановлений, але сакральний сенс втрачено ...

Храм стоїть на вершині мису, а на підході до нього групу чекав культурний шок: «тут був Федя», - увічнено на безцінних каменях. Те, що непідвладне часу і стихіям, здається перед людиною-вандалом ...

А ще мис знаменитий своїми заходами не менше, аніж Санторіні. І найбільш романтичні натури відправляються сюди не тільки за красою, а й мрією: поки сонце сідає, потрібно загадати бажання; кажуть, збувається. Як би там не було, але Байрон надихнувся до написання віршів саме тут.

І закінчили ми цей чудовий день водними процедурами. Для початку освіжилися в Егейському морі, неспокійному і прохолодно-бадьорому. А потім був приголомшливий сюрприз: термальне радоновое озеро Вульягмени, колишня підводна печера зі склепінням, що обрушилося

Зараз це - комфортна упорядкована зона відпочинку, релаксу і оздоровлення. За вартістю афінських пляжів (8 євро), тут можна отримати цілий спектр задоволень. Починаючи з прогулянки мальовничою алеєю в соковитій зелені: рідкість і розкіш для Греції кінця літа.

Але це тільки прелюдія! Тому що вода в озері тепла, корисна і ... рибна! Маленькі рибки старанно поїдають на тобі все, на їхню думку, зайве і шкідливе. Плаваючи озером, ти їм заважаєш зосередитися, і вони працюють не дуже продуктивно. Але як тільки зупинишся ...

І це не просто весело спостерігати, спочатку ще й моторошно лоскотно! Тому півгодини я хихотіла, не перестаючи! А ще розчулювалася, захоплювалася і раділа такому святу життя!

Чудове озеро потрібно застосовувати дозовано: радонові ванни - один з видів променевої терапії. Перший тиждень, кажуть, самопочуття може навіть погіршуватися. Але ми після одного сеансу з рибками вже були, як з моторчиком: практично вночі збігали в музей Бенаки. Тому що завтра нам було вже нема коли: ми вирушали у Велику Грецьку Подорож ...

 

Ольга Леон

Переглядів: 20

Анонс фестивалів

08.02.2019 - 10.02.2019

Ужгородська палачінта 2019

09.02.2019 - 10.02.2019

Варишська палачінта

14.02.2019 - 17.02.2019

Свято шоколаду у Львові

14.02.2019 - 14.02.2019

День Святого Валентина 2019

04.03.2019 - 10.03.2019

Масляна 2019

апартаменти у Львові