тел.: (044) 377 77 46
(050) 382 12 02
(067) 325 37 87
в. Саксаганського, б. 52А, м. Київ

Свіжа новина

В Королівство Таїланд без віз

Влада Королівства заявили, що з 15 квітня в силу ступає безвізовий режим між Україною і Таїландом. Тепер українці зможуть перебувати на території країни без оформлення візи протягом 30 днів.

Свіжа стаття

Найкращі додатки для ваших фото із подорожей

Зараз у всіх нас є своя маленька фотостудія в кишені, тільки у одних фото із подорожей \\\"виходять\\\" соковитими і зачаровують, а у інших виходить ще пара десятків кадрів, які займають пам\\\'ять в телефоні. Сьогодні ми розглянемо один із аспектів для переходу з категорії \\\"інших\\\" в касту \\\"тих самих, крутих\\\" тревел-фотографів - додатки для пост-обробки фото.

Свіжа історія

Марокканський щоденник: Касабланка

Колись, потрапивши в незнайому іспанську Саламанку, я постійно забувала її назву і назвала Касабланкою - на радість оточуючим. Причому, через географічну непросунутість, дуже смутно представляючи, де ж остання знаходиться.
автобусні тури 2016

Греція (мис Суніон і озеро Вульягмени)

05 січня 2019 р.

Враження від Парфенона у нас були сліпучими в прямому сенсі цього слова: спекотне грецьке сонце дійсно сліпило! І після такого сходження сил на огляд підніжжя Акрополя вже не було. Власне, їх не було ні на що, але... екскурсія на мис Суніон, найпівденнішу точку материкової Греції, була вже оплачена. І виявилася в підсумку «вишенькою на торті» у спогадах про цей день.

По-перше, в напівпорожньому автобусі ми сиділи попереду, розглядаючи Афіни через величезне лобове скло. Проїжджаючи найкрасивішими і успішними кварталами міста, слухали пояснення Дори. Її наголоси на найнесподіваніших складах стали вже звичними, а енциклопедичні знання викликали повагу і навіть передавалися «повітряно-крапельним шляхом» smiley! Вся група вже відрізняла доричні колони від іонічних, і за характерними ознаками розпізнавала архітектурні древності 6 століття до н.е.

Мис знаходився всього в 60-ти км від Афін, але навколо - вже Греція, «незачесана» цивілізацією: небо, сонце, гори і море. Вірніше, Саронічна затока Егейського моря, що отримала назву нібито від царя Егея, що скинувся у неї, так банально вирішивши свої проблеми.

Проїжджаючи мальовничими селами, в одному з них ми пообідали в рибальській таверні: найсвіжішу дораду запили смачним дешевим (і від цього ще більш смачним!) вином. Після релаксу тіла вирушили за релаксом душі на священний мис Суніон із храмом Посейдона з білого мармуру.

Можливо, цей храм зведений не тільки в один час з Парфеноном (5 століття до н.е.), а й одним зодчим: ті ж доричні колони, криті мармурові колонади (пропилеї) і величезна статуя Бога всередині. Їм подібний і храм Афіни на о.Егіна. А всі разом вони складають єдину композицію: якщо подумки з'єднати храми, вийде рівносторонній трикутник зі стороною, що дорівнює 45 км. Факт встановлений, але сакральний сенс втрачено ...

Храм стоїть на вершині мису, а на підході до нього групу чекав культурний шок: «тут був Федя», - увічнено на безцінних каменях. Те, що непідвладне часу і стихіям, здається перед людиною-вандалом ...

А ще мис знаменитий своїми заходами не менше, аніж Санторіні. І найбільш романтичні натури відправляються сюди не тільки за красою, а й мрією: поки сонце сідає, потрібно загадати бажання; кажуть, збувається. Як би там не було, але Байрон надихнувся до написання віршів саме тут.

І закінчили ми цей чудовий день водними процедурами. Для початку освіжилися в Егейському морі, неспокійному і прохолодно-бадьорому. А потім був приголомшливий сюрприз: термальне радоновое озеро Вульягмени, колишня підводна печера зі склепінням, що обрушилося

Зараз це - комфортна упорядкована зона відпочинку, релаксу і оздоровлення. За вартістю афінських пляжів (8 євро), тут можна отримати цілий спектр задоволень. Починаючи з прогулянки мальовничою алеєю в соковитій зелені: рідкість і розкіш для Греції кінця літа.

Але це тільки прелюдія! Тому що вода в озері тепла, корисна і ... рибна! Маленькі рибки старанно поїдають на тобі все, на їхню думку, зайве і шкідливе. Плаваючи озером, ти їм заважаєш зосередитися, і вони працюють не дуже продуктивно. Але як тільки зупинишся ...

І це не просто весело спостерігати, спочатку ще й моторошно лоскотно! Тому півгодини я хихотіла, не перестаючи! А ще розчулювалася, захоплювалася і раділа такому святу життя!

Чудове озеро потрібно застосовувати дозовано: радонові ванни - один з видів променевої терапії. Перший тиждень, кажуть, самопочуття може навіть погіршуватися. Але ми після одного сеансу з рибками вже були, як з моторчиком: практично вночі збігали в музей Бенаки. Тому що завтра нам було вже нема коли: ми вирушали у Велику Грецьку Подорож ...

 

Ольга Леон

Переглядів: 53

Анонс фестивалів

28.04.2019 - 29.04.2019

Великдень 2019

03.05.2019 - 05.05.2019

Фестиваль "Карпатський простір"

10.05.2019 - 11.05.2019

Свято кави "Кам'янецька турка"

17.05.2019 - 19.05.2019

Фестиваль повітроплавання "Кубок Поділля"

18.05.2019 - 18.05.2019

Ніч музеїв в Україні

апартаменти у Львові